Site içi arama

Biyosidal Laboratuvarları

Biyosidal Laboratuvarları

Sia Analiz Laboratuvarları

Sia Analiz Laboratuvarları

Biyosidal Laboratuvarları

Sia Analiz

Biyosidal Laboratuvarları

Biyosidal ürünler, içerisinde bulunan aktif madde/ler sayesinde zararlı oldukları kabul edilen çeşitli organizmalar üzerinde kimyasal ya da biyolojik etki gösteren ürünlerdir. Böylece zararlı organizmalar uzaklaştırılabilir, hareketi kısıtlanabilir, zararsız hale getirilebilir ya da yok edilebilirler.

Biyosidal ürünler 4 ana grup olmak üzere toplam 23 ürün tipine ayrılır.

  1. Grup: Dezenfektanlar ve genel biyosidal ürünler
  2. Grup: Koruyucular
  3. Grup: Haşere kontrolü için kullanılan biyosidal ürünler
  4. Grup: Diğer biyosidal ürünler

İnsanları, hayvanları, eşyaları ya da çeşitli malzemeleri, bakteriler ve diğer zararlı organizmalara karşı korumak için biyosidal ürünler kullanılır. Biyosidal ürünlerin performansı içeriğinde yer alan aktif madde/lerin etkinliği ile değerlendirilir. Günlük yaşamda sıkça kullanılan biyosidal ürünlerin bileşiğinde bulunan aktif maddelerin onaylanması, insan, hayvan ve çevre için risk oluşturmaması adına piyasaya sürülmeden önce çeşitli testlerin yapılması gerekmektedir.

Sia Analiz Laboratuvarları biyosidal ürünlerde GLP sertifikasına sahip bir laboratuvardır. GLP sertifikası olan laboratuvarımız biyosidal ürünlerin ruhsata esas ve özel istek kapsamında talep edilen fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerini, uzman personel tarafından gerçekleştirmektedir.

Sia Analiz Laboratuvarları olarak yüksek cihaz teknoloji alt yapısı ve konusunda uzman kadromuz ile biyosidal ürünlerin analizlerini GLP kapsamında gerçekleştirmekteyiz. Tüm ürün grupları için laboratuvarımızda yapılan testler aşağıda belirtilmiştir:

  • Fiziksel Testler
  • Kimyasal Testler
  • Mikrobiyolojik Etkinlik Testleri
  • Hücre Kültürü-Virüsidal Etkinlik Testleri
  • Stabilite Testleri
  • İrritasyon Testleri

 

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.