Site içi arama

Kalıntı Çalışmaları

Kalıntı Çalışmaları

Sia Analiz

Kalıntı Çalışmaları

Bitki Koruma Ürünlerinin kalıntı deneme analizleri; T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Bitki Koruma Ürünlerinin Ruhsatlandırılması ve Piyasaya Arzı Hakkında Yönetmelik” kapsamında, ruhsatlandırılacak bitki koruma ürünlerinin, kalıntı deneme analizlerinin yapılması ve Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü Ruhsat Değerlendirme Komisyonunca talep edilen bilgi ve veriler ile birlikte yönetmeliğin esaslarına uygun olarak özel rapor formatında aktif madde ve bunların metabolitlerinin analizlerini gerçekleştirilmektedir.

Sia Analiz Laboratuvarları Türkiye’de 4 yılı aşkın süredir Ülkemizde ruhsatlandırılacak bitki koruma ürünlerinin maksimum kalıntı limiti (MRL) ve son ilaçlama ile hasat arası sürenin belirlenmesine yönelik kalıntı denemelerinin pestisit analizlerini yürüterek bu alanda partneriniz olarak hizmet vermektedir.

Türkiye’de bir ilk olarak uluslararası geçerli OECD İyi Laboratuvar Uygulamaları (İLU) Prensiplerine uygun, siz paydaşlarımızın ihtiyaç duyduğu bitki koruma ürününün GLP şartlarında kalıntı analizleri de gerçekleştirmektedir.

 

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.